Gwardia = Męstwo.

Gwardia 2009 dała pokaz męstwa i wysokiego poziomu gry w piłkę nożną.

Grupa zaawansowana wysoko pokonała SEMP Ursynów I bo  9:3.
Grupa podstawowa zremisowała 7:7 z Polską Szkołą Futbolu 2008.

Ofensywne, pełne polotu poczynania Harpagonów zbierają owoce - w postaci dobrych rezultatów. Każdy chce drużynie pomóc, stara się i zależy mu na zespole. Walka o miejsce w kadrze jest widoczna. O to właśnie chodzi - sportowa motywacja i rywalizacja opozycję w kadrze. Błędy popełniane przez chłopców są omawiane na każdym kroku i poddawane analizie, w celu wyeliminowania ich w przyszłości. Co ważniejsze, zawodnicy sami potrafią wskazać mankamenty w ich grze. To zdecydowanie dobry prognostyk przed nadchodzącym piątym już obozem - tym razem w Bęsi 2019. Musimy wciąż pracować nad komunikacją - tak, by zawodnicy podczas trwania meczu bardziej efektywnie korzystali ze swojej obecności. Jeszcze większy progres jest tylko kwestią zaufania i czasu.

Gwardia Warszawa to wyjątkowe miejsce dla zawodników. Chłopcy czują się u nas - jak w domu :))
Wspaniała atmosfera i indywidualne podejście - gdzie wszyscy są równi to klucze do tego sukcesu.