Piękno futbolu.

TS Gwardia 2009 I swoje ostatnie występy - pomimo rezultatów... zaliczy do bardzo udanych.

I nie chodzi tu o cyferki na tablicy wyników. Tylko o grę w piłkę nożną. II miejsce na turnieju Gwardia Cup 2019, czy przegrane z UKS Derby 356 i KS Raszyn schodzą dziś na dalszy plan, kiedy patrzy się na grę Harpagonów

O to, czego wymagamy od chłopców w tej kategorii wiekowej - nauka przynosi efekty w postaci rozwoju wszystkich zawodników. Drużyna prezentuje się obiecująco... a chłopcy coraz lepiej rozumieją filozofię swojego Trenera. Wciąż pracujemy nad tym, aby wyeliminować błędy pojawiające się w każdym meczu.

Szwankuje komunikacja w zespole, ruch podczas otwarcia, ostatnie dokładne podanie na połowie przeciwnika, wykończenie ataków w przewadze czy nieprawidłowa asekuracja w defensywie. Decyzje, podejmowane przez chłopców muszą być szybsze i bardziej zdecydowane. To jest tylko kropla w morzu tego, co jeszcze możemy poprawiać każdego dnia. Najważniejsza jest świadomość i chęć rozwoju oraz walki o piłkarską przyszłość.

Chcemy wymagać od siebie więcej i stawiać sobie poprzeczkę wyżej - zachowując pokorne podejście i szacunek do całego futbolu. Warto również zaznaczyć, że ryzyko, które podejmują zawodnicy - aby wziąć na swoje plecy odpowiedzialność za obraz gry - jest stosowane częściej niż poprzednio i większość aktywnie bierze udział w konstruowaniu natarć na oponentów. Jestem przekonany o naszej wartości, charakterze i kierunku, w którym zmierzamy. Zdobyta wiedza i doświadczenie procentują i Gwardziści są tego niepodważalnym przykładem.

Jestem dumny z każdej części tego teamu. Gołym okiem widać Wasz postęp w każdym aspekcie.
Nie zrażamy się porażkami - bo właśnie z nich wyciągamy na przyszłość coś dla siebie. Brawo!
Dawać sobie i naszym wiernym kibicom radość podczas meczów - to nasze zobowiązanie :))