Poprawimy się.

Gwardia zajęła IV miejsce w turnieju Winter Cup 2019 - organizowanym przez Football Team.

Nie zagłębiając się w szczegóły i przesadną krytykę zespołu, należy wspomnieć o różnych obliczach podczas tego turnieju. Przeciętna gra - momentami przeplatana bardzo ciekawymi pomysłami pod bramką oponentów. Proste, niewymuszone błędy indywidualne, z piękną i ofensywną wizją poczynań na boisku. Jednak to za mało, żeby cokolwiek więcej ugrać na tle mocnych drużyn. Solidną ekipę zawsze buduje się od tyłu i ewidentnie, tego dnia, pewności siebie w tej strefie, wyraźnie zabrakło. Również niestety zawiodła skuteczność, sfera mentalna chłopców i po prostu słabszy dzień, ogólna niedyspozycja małych wojowników. Ale wierzę - że to tylko wypadek przy pracy, bo naprawdę ciężko przygotowujemy się do sezonu. Musimy wciąż pracować nad stabilnością formy kluczowych zawodników, aby takie wpadki zdarzały się rzadziej - niż częściej. Nie chcę już więcej mówić o braku zaangażowania, wyłączaniu się kilku ogniw w trakcie trwania meczów, czy stwarzaniu sobie problemów zwykłym rozkojarzeniem. Przypominam - piłkarzem jest się 24 godziny na dobę - nie tylko kilkadziesiąt minut w tygodniu.

Oczekuję poprawy oraz chęci udowodnienia wszystkim, że Naszą Gwardię stać na grę pełną serca i polotu.
Do zobaczenia niebawem. Każdy piłkarski dzień - to dla Was nowe wyzwanie. Trener Sebastian Terlecki.