Relacja chłopców z meczu.

Gwardia 2009 zagrała dwa, bardzo dobre spotkania przeciwko KS Łomianki.
Zadaniem chłopców było samodzielnie przygotować sprawozdanie z tych meczów.

"Po meczu z Łomiankami 09' byłem zadowolony z gry, ale jednak trzeba też wyciągnąć wnioski. Grupa podstawowa wygrała 13:4, natomiast grupa zaawansowana przegrała 8:7. Grupa podstawowa zagrała na 86%, bo było trochę niedokładnych piłek, trochę słabiej nie licząc umiejętności w grupach przeciwnika, która była dosyć duża, ale przejdźmy do wniosków, po pierwsze, gry bramkarz wznawiał grę wykorzystywał tylko 5 metrów pola karnego i po trzecie, najważniejsze wszystkie akcje przeciwnika przechodziły naszą lewą stroną. Dobrze, jak omówiliśmy złe strony, to czas na dobre. Prawa strona u zaawansowanej grupy, defensywnie i ofensywnie wymiatała i napastnicy grali dobrze, było też dzielenie się piłką i wszyscy przynajmniej tak myślę, dali z siebie 90-100%. Moim zdaniem graliśmy na przyzwoitym poziomie i gdyby to był turniej, to byłoby srebro."

Jan Podgórski

"Gwardia Warszawa zagrała dwa mecze z KS Łomianki. Grupa podstawowa zwyciężyła 13:4, a zaawansowana przegrała 8:7. Grupa podstawowa zagrała na dobrym poziomie, ale brakowało szybszych akcji i troszeczkę lepszej skuteczności, bo kilka okazji powinno zakończyć się bramkami. Ale ogólnie mecz na plus, z tyłu potrafiliśmy przeklepać rywala i dużo bramek padło z lewej strony boiska. Grupa zaawansowana także zagrała dobry mecz. Ale było kilka spraw, które trzeba poprawić: bramkarz musi wykorzystywać więcej miejsca i także poprawiić skuteczność. To był dobry mecz, dobra wymiana podań i dobra asekuracja obrońców. To była dobra okazja, żeby się dobrze zaprezentować."

Kamil Derdaś

"W ten weekend Harpagony zagrały mecz przeciwko KS Łomianki, wynik meczu dla grupy podstawowej był 13:4, a grupa zaawansowana przegrała 8:7. W tym meczu obie drużyny zagrały dobre mecze, ale też były błędy. No przecież chyba w każdym meczu są plusy i minusy, plusem były takie rzeczy: szybkie wyjście spod pressingu, budowanie akcji od tyłu, wymiana podań i branie gry na siebie, dryblowanie i ryzykowanie, a błędy to: niedokładność podań, brak komunikacji, proste błędy w obronie, nie doskok do rywala, ale żeby nie było już błędów to czeka nas dużo pracy. Do boju Gwardio."

Aleksander Hanecki

"W sobotę 02.03.2019 r. odbył się mecz towarzyski pomiędzy Gwardią a KS Łomianki. Od początku spotkania widać było wyraźną przewagę Gwardzistów. Gra toczyła się głównie na połowie przeciwnika. Jednak nie obyło się bez naszych błędów, które doprowadziły do utraty bramek. Mimo wszystko, nasze spotkanie zakończyło się wynikiem 13:4. Musimy jeszcze popracować nad techniką, a sukces będzie gwarantowany."

Bartosz Karpiński

"Przegrana 8:7. Graliśmy dobrze w ataku, ale nie nadążaliśmy w obronie. Nasze błędy to: brak pressingu, niewracanie się, kiepskie podania i brak komunikacji w obronie."

Feliks Górski

"Brak rozmów, brak szybkich podań, za dużo prowadzenia piłki. Dla mnie graliśmy lepiej od Łomianek. Graliśmy dokładnie, tak samo jak na turnieju. Ale wiadomo, każdy mecz ma swoje plusy i minusy. Drogi Trenerze, dzięki Tobie odnosimy sukcesy, dziękuję, że nas trenujesz. Lubię Trenera. Mam nadzieję, że z SEMPem będzie fajnie."

Michał Domowicz

"Gwardia przegrała 7:8 z KS Łomianki. Zagraliśmy lepszy mecz, ale niewykorzystane sytuacje i błędy w ustawieniu wykorzystał przeciwnik. Zagraliśmy dobrze, ale nie na najwyższych obrotach. Zadowolony jestem z tego, że umieliśmy szybko przejść na połowę przeciwnika. Musimy jeszcze bardziej się nauczyć ustawiać jak jest wybicie od bramki. Powinniśmy lepiej przyjmować piłkę i rozmawiać między sobą. Mam nadzieję, że lepiej nam pójdzie na turnieju."

Franciszek Kwaśniewski

• A teraz czas na anonimowe, niepodpisane prace przez chłopców.

"Przeciwnik nie był najłatwiejszy, ale daliśmy radę. Uważam, że graliśmy dobrze, ale mogliśmy lepiej."

"To były średnie zawody w naszym wykonaniu, od początku meczu mieliśmy przewagę. Jednak to przeciwnik strzelił 2 pierwsze gole. Później odrabialiśmy straty. Niestety nasza skuteczność oraz zaangażowanie były niewystarczające. W każdym meczu musimy dawać z siebie wszystko. To droga do sukcesu!"

"Średnia skuteczność w meczu z Łomiankami. Moim zdaniem z brakiem koncentracji przed meczem. Błędy w obronie, moim zdaniem brak możliwości przerwania gry Łomianek, za dużo miejsca do oddania strzału. W naszej grze nie ma za wiele komunikacji. Myślę,  że w tym meczu zagraliśmy na sześćdziesiąt procent."

Jak widać, kreatywność i świadomość Gwardzistów jest coraz większa :)
To bardzo cieszy - biorąc pod uwagę rozpoczynający się już niedługo sezon.