Brązowe medale!

Gwardia 2009 zakończyła turniej Agrykola Cup 2019 na trzecim miejscu. To zdecydowanie świetny wynik biorąc pod uwagę poziom dwóch pierwszych zespołów jak i całych rozgrywek. Dzieci - 1 czerwca, w swoim dniu miały bawić się grą w piłkę - móc wyrazić siebie, otworzyć się i po swojemu z uśmiechem na twarzy biegać po boisku za futbolówką. Miały poczuć wolność i zrobić wszystko co w swojej mocy, aby zapamiętać ten dzień na długo.

Jednak udało nam się to osiągnąć dopiero w połowie turnieju. Początek był nerwowy i niesamodzielny - nawet bardzo. Wysoka porażka z rocznikiem 2008 nie zmieniła niczego w naszych zamiarach, świat się nie skończył i wciąż pozostałe mecze, grill oraz zorganizowane konkursy stały przed nami otworem. Potem przyszedł czas na remis z Varsovią Bródno i zwycięstwo z MKS Agrykola 2009 III. Gra Harpagonów naprawdę później mogła się podobać, a jedyne czego brakowało, to skuteczności. Gdyby nie ten aspekt, mogliśmy zagrać z wielkim finale.

Dokładnie w taki sposób przegraliśmy spotkanie z pierwszym zespołem MKS Agrykola 2009. Szkoda, ale lepsze statystyki nie grają. Liczy się to, co w sieci. Kończąc rozgrywki meczem o III miejsce, wygrywamy w dobrym stylu z rezerwami MKS Agrykola 2009 II. Ogromnie cieszy fakt, iż chłopcy z grupy podstawowej zagrali równą liczbę minut do bardziej doświadczonych kolegów z grupy zaawansowanej :)) Budowanie szerokiej kadry na przyszłość to podstawa. Każdy jest równy i dostał swoją szansę. Coraz więcej chłopców wykazuje chęć walki o powołania.

Warto wspomnieć, że w konkursie żonglerki do finałów dostał się Filip Paszko, a perfekcyjne strzały do celu to zasługa Michała Domowicza. Gwardia 2009 znów udowadnia, że razem może naprawdę wszystko. Gratuluję!

Dziękuję chłopcy - że jesteście.