Uczymy się.

Gwardia 2009 zaliczy ostatni mecz sparingowy z UKS 141 do udanych. Mimo tego, że udało się wygrać swoje spotkanie tylko grupie zaawansowanej to i tak obie ekipy zaprezentowały się naprawdę dobrze.

Jako pierwsi na boisko wyszli chłopcy z 2009 I. Spotkanie pod całkowitą kontrolą - tak to wyglądało.
Zespół stracił 4 bramki, ale wprowadzenie nowych aspektów oraz założeń w grze musiało się tak skończyć. Wciąż się uczymy, a takie momenty tylko nas umacniają i dodają pokory na przyszłość.
Ostatecznie wygrywamy 7:4, co świadczy o naszej determinacji oraz chęci zwycięstwa za wszelką cenę.
Za nami kolejny, świetny sprawdzian przed ligą. Pracujemy dalej, wszystko idzie zgodnie z planem.

Potem przyszedł czas na mecz 2009 II. Przewaga naszych chłopców uwidoczniłaby się bardziej, gdyby bramkarz drużyny przeciwnej zechciałby puścić trochę więcej bramek. Był po prostu świetny, nie sposób było go pokonać, mimo dobrych uderzeń z naszej strony. Niewykorzystane sytuacje zemściły się, a na tablicy wyników w pewnym momencie było już 3:0 dla UKS 141. Pod koniec potyczki wrzuciliśmy piąty bieg i udało nam się odrobić dwa gole. Czasu do dalszej gonitwy zabrakło i sparing zakończyliśmy z porażką 3:2. Z pewnością w drużynie widać postęp, chociażby w porównaniu do meczu na obozie w Olecku. To dobry prognostyk przed następnym meczem.